[2017-10-30] COOP trailer

Wyzwól Hope County ze znajomym dzięki trybowi współpracy w Far Cry 5

30-10-2017 12:00

Kiedy 27 Marca 2018 r. ukaże się Far Cry 5, ogromny obszar Hope County w stanie Montana stanie przed tobą otworem i od ciebie zależeć będą losy jego mieszkańców zniewolonych przez Projekt Bram Edenu. Cała kampania w grze będzie dostępna w trybie współpracy, więc możesz zaprosić znajomego, by pomógł ci w sianiu zniszczenia.

Kiedy już ukończysz samouczek i zechcesz zabrać się za dziesiątkowanie szeregów wroga w Hope County, pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz poprosić o pomoc swojego znajomego. Znajomy do wynajęcia pojawi się jako spersonalizowana postać, która może walczyć u twojego boku przez całą przygodę, płynnie dołączając, gdy zajdzie taka potrzeba, a komunikację zapewni wam czat głosowy. Walcząc ramię w ramię, będziecie mogli dzielić się amunicją i apteczkami, a jeśli zechcecie wystawić waszą przyjaźń na próbę, możecie nawet włączyć bratobójczy ogień.

Kiedy zaprosisz znajomego do swojej rozgrywki, nadal będziesz odkrywać świat we własnym tempie. Tylko gracz będący hostem może przyjmować zadania oraz werbować spluwy do wynajęcia i wydawać im rozkazy; tylko on zachowa swój postęp w świecie. Znajomy zachowa natomiast swój postęp gracza oraz wszelkie pieniądze, uzbrojenie, talenty i łupy (z wyjątkiem przedmiotów odblokowanych w ramach misji) zdobyte u twego boku. Gra będzie ponadto dbać o to, byście się nawzajem osłaniali, monitorując wasze pozycje i teleportując was, gdy zanadto się od siebie oddalicie. Co więcej, tryb współpracy jest dostępny wyłącznie dla osób z listy znajomych i nie posiada systemu losowego matchmakingu; możesz też zupełnie wyłączyć tę opcję, jeśli wolisz grać w pojedynkę.

Możesz zacząć odkrywać Hope County ze znajomym już 27 Marca, na kiedy to przewidziana została premiera gry Far Cry 5 na PS4, Xbox One i PC.


Dowiedz się więcej

Udostępnij